codetta profil

Codettka je maminka našich dvou holčiček Mášenky a Věrušky, ale především je to dcera pracovně i výstavně velmi úspěšného Akima z Královských teras.


Codettku jsme poznali, když nám v roce 2015 zemřela naše milovaná zlatá retrívřice 14ti letá Mášenka I.
Obrovský smutek a velká prázdná díra v našich srdcích nás nasměrovaly na Moravu do Bučovic, do chovatelské stanice z Královských teras, kde se právě Codettce narodila naše Mášenka II.

Na Codettku jsem koukala do inzerátu asi týden a i když se mi moc líbila, řikala jsem si, že asi mi takové sytě zlaté štěňátko jako byla moje první Mášenka nedá. Ze zoufalství jsem do této chovné stanice napsala email, asi abych se vypovídala ze svého smutku a o tom, jak je těžké sehnat zlatou fenečku a nic jsem si od toho neslibovala.

Překvapení přišlo druhý den, kdy mi paní chovatelka zavolala a řekla mi, že zlatou, opravdu zlatou fenečku od Codettky má.

Neváhala jsem ani vteřinu, skočila jsem do auta a jela jsem 250 km za Brno se na ni okamžitě podívat.

A poznala jsem Codettku!

Codettka mi okamžitě připomněla naší ztracenou holčičku. Hned se ke mně nalepila a chtěla hladit a hladit....

Tekly mi slzy dojetím, že zase hladím "tu hlavičku", kterou jsem ztratila...

Když jsem odjela, místo toho, abych vyprávěla doma o tom, že budeme mít štěňátko, jsem každému vyprávěla o tom jaká je Codettka!


Od prvního okamžiku jsme si Codettku zamilovali, ale i ona nás a pojem "láska na první pohled" už nebyl jen pojem, ale skutečnost.
Byli jsme šťastní, že právě od ní budeme mít štěňátko.
Codettka je neobyčejně milá fenečka. Jak říká její majitelka: "Můžete jí hladit, až do úplného vyhlazení". :-)
Vždy a za každých okolností poslechne na slovo a nejde jí o nic jiného, než aby vše dělala správně, plnila vše co má tak, aby na ní mohl být člověk pyšný.

Ona sama se pyšní tituly jako je Český šampión krásy, Český šampión práce, Čekatel veterán šampióna, nejlepší veterán plemene BOV, Nejlepší fena plemene BOS. Se svým bráškou Eliotem z Královských teras vyhrála také titul Nejkrásnější pár výstavy.


Když šla naše nová Mášenka do své rodné chovné stanice na výcvik, dostali jsme Codettku domů, aby nám nebylo smutno. A od té doby k nám jezdí často jako na "prázdniny", protože nám jednoduše přirostla k srdci a se stala tak součástí naší goldenní smečky.


Codettka je doslova přeborník v "ochočování si lidí". Koho si vybere, ten nemá šanci odolat i kdyby chtěl sebevíc. Jakmile docílí toho, že jí někdo pohladí, docílí i toho, že jí bude hladit, dokud jí to nepřestane bavit. A bavit ji to nepřestane nikdy :)
Její neodolatelný retrívří úsměv dostane každého. Podívejte se na Codettčino video:

 

 

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele